birgün

15° SİSLİ

GÜNCEL 14.05.2020 13:09

İnegöl'de toplu iftarlar koronavirüs vaka sayılarını artırdı

Covid-19 tedbirleri kapsamında önlemler devam ederken Bursa'nın İnegöl ilçesinde dışarıya çıkan çok sayıda kişinin maskesiz ve kalabalık bir şekilde gezmesi dikkat çekti. Toplu iftarlar nedeniyle vaka sayıları artıyor

İnegöl'de toplu iftarlar koronavirüs vaka sayılarını artırdı

Dünyayı sarsan koronavirüse karşı Türkiye'de tedbirler devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sıklıkla vurgu yaptığı 'maske takın' ve 'kalabalık ortamlardan uzak durun' çağrısının İnegöl'de ihlal edildiği görüldü.

İftar sonrası çok sayıda insan sokağa döküldü. Dışarıya çıkan yurttaşların birçoğunun maskesiz ve 1,5 metre mesafesine uymayarak gezmesi dikkat çekti. Ana caddelerde yetkililer önlemlerini artarken ara sokaklarda ise denetimlerin yetersiz kaldığı gözlendi.

inegol-de-toplu-iftarlar-koronavirus-vaka-sayilarini-artirdi-731328-1.

İHA'nın haberine göre birçok mahallede yurttaşların toplu şekilde saatlerce bir araya gelerek sohbet ettiği görüldü. İnegöl'de gündüz yaşanan manzaraların benzerleri gece de yaşanıyor.

Birçok yerde toplu iftarlar nedeniyle vaka sayıların arttığı öğrenildi. İlçede en sıkıntılı mahallerin başında Huzur, Akhisar, Alanyurt, Mesudiye, Sinanbey, Burhaniye mahalleleri geliyor.

inegol-de-toplu-iftarlar-koronavirus-vaka-sayilarini-artirdi-731329-1.

Yurttaşlar yetkililerin gereken denetimleri yapmaları çağrısında bulunurken herkesin kurallara uyması gerektiğini vurguladı.

inegol-de-toplu-iftarlar-koronavirus-vaka-sayilarini-artirdi-731330-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız