birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 15.10.2019 19:55

İngiltere Başbakanı ve NATO Genel Sekreteri'nden ortak açıklama: Türkiye operasyonunu sonlandırmalı

İngiltere Başbakanı ve NATO Genel Sekreteri'nden ortak açıklama: Türkiye operasyonunu sonlandırmalı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ortak açıklama yaparak Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki operasyonunu durdurmasını söyledi.

Reuters'in haberine göre Johnson ve Stoltenberg, "Suriye'nin kuzeyindeki durumla ilgili derin kaygılarını" açıkladı.

Habere göre İngiltere Başbakanı ve NATO Genel Sekreteri'nin açıklamalarında Türkiye'nin "NATO müttefiki olarak değeri" de vurgulanırken, Türkiye'nin "Suriyeli sığınmacıları desteklemedeki rolünün tanındığı" belirtildi.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, ABD yaptırımları öncesindesinki açıklamasına NATO ülkeleriyle görüşerek, Türkiye'ye yönelik diplomatik ve ekonomik adımlar atılmasını isteyeceğini duyurmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız