birgün

7° AÇIK

DÜNYA 20.10.2020 17:22

İngiltere'de karantinanın sonlanmasıyla prezervatif satışları patlama yaptı

İngiltere'de karantinanın sonlanmasıyla prezervatif satışları patlama yaptı

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiltere'de yaz aylarında ulusal karantinanın sonlanması, piyasanın lideri Durex'in kondom satışlarını canlandırdı.

Guardian'ın haberine göre, ünlü kondom markasının küresel satışları, koronavirüs kısıtlamalarına verilen arayla birlikte yaz aylarında yüzde 10'dan fazla oranda arttı.

Durex'in sahibi, ev gereçleri firması Reckitt Benckiser, satışlarda düşüş yaşadığı bahar aylarıda ise bu durumun aksini yaşamıştı. Kondom kullanımı bekarlarda yaygınken, bu tür doğum kontrolü önlemlerinin uzun vadeli ilişkilerde daha az popüler olması nedeniyle kondom kullanımının bahar aylarında azaldığı belirtiliyor.

Markanın sahibi Reckitt Benckiser firmasının CEO'su Laxman Narasimhan, "yılın daha zorlu olan ilk yarısının ardından, sosyal mesafe düzenlemelerinin rahatlaması, gelirleri çift haneli rakamlarda artan Durex dahil cinsellik ürünlerimize yönelik talebin artmasına sebep oldu" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız