birgün

23° AÇIK

İngiltere'deki patlamada 1 kişi öldü: Terörle mücadele ekipleri soruşturuyor

İngiltere'nin Liverpool kentinde yer alan bir hastanenin yakınında bulunan otomobilde meydana gelen patlamada 1 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı açıklandı. Terörle mücadele ekiplerinin olayla ilgili soruşturma yürüttüğü bildirildi.

DÜNYA 14.11.2021 20:23
İngiltere'deki patlamada 1 kişi öldü: Terörle mücadele ekipleri soruşturuyor
Abone Ol google-news


İngiltere'nin Liverpool kentindeki kadın hastalıkları için hizmet veren Liverpool Women's Hospital yakınlarında bulunan bir otomobilde yerel saat ile 11.00'de patlama meydana gelmişti.

Patlamada 1 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı bildirildi. Bölgeden sorumlu olan Merseyside Polisi tarafından yapılan açıklamada, "yaralı olan kişinin hastaneye kaldırıldığı ve durumunun hayati tehlike oluşturmadığı" belirtildi.

Polis, söz konusu otomobilin patlamadan kısa süre önce hastaneye yanaşan özel bir taksi olduğunu açıklarken, terörle mücadele ekiplerinin olayla ilgili soruşturma yürüttüğünü aktardı.

Yetkililer, olayla bağlantılı olduğu düşünülen 29, 26 ve 21 yaşlarındaki 3 erkeğin Terörle Mücadele Yasası kapsamında gözaltına alındığını bildirdi.

Liverpool Belediye Başkanı Joanne Anderson ise yaptığı açıklamada, Liverpool'da meydana gelen olayı "rahatsız edici ve üzücü" olarak nitelendirdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol