birgün

30° AÇIK

DÜNYA 26.03.2021 10:25

İngiltere Eğitim Bakanlığı, Muhammet peygamber karikatürü paylaşan öğretmene tehditleri "kabul edilemez" buldu

İngiltere Eğitim Bakanlığı, Muhammet peygamber karikatürü paylaşan öğretmene tehditleri "kabul edilemez" buldu

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiltere Eğitim Bakanlığı, bir öğretmenin sınıfta Hz. Muhammed'in karikatürünü gösterdiğinin ileri sürülmesi üzerine öfkelenen ailelerin protestolarını "kabul edilemez" buldu.

Sputniknews'ün haberine göre, West Yorkshire'da Batley Gramer Okulunda meydana geldiği ileri sürülen karikatür krizinin ardından, bazı Müslüman aileler okulun dışında "öğretmeni alın" diye bağırarak protesto gösterisinde bulundu.

Eğitim Bakanlığı sözcüsü bugün yaptığı açıklamada "öğretmenleri tehdit etmek ve yıldırmaya çalışmanın asla kabul edilemez olduğunu" belirtti. Bu tür meseleler ortaya çıktığında "okullar ve ailelerin diyaloğunun" teşvik edildiğini sözlerine ekledi.

Bakanlık sözcüsü, koronavirüs kısıtlamalarının ihlal edilmesi ve tehditleri içeren protestoların doğasını "tam anlamıyla kabul edilemez" bulduğunu ve "sonlandırılması gerektiğini" vurguladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol