birgün

19° AZ BULUTLU

DÜNYA 15.10.2019 12:30

İngiltere: Türkiye kendisini savunmak için gerekeni yaptı

İngiltere: Türkiye kendisini savunmak için gerekeni yaptı


İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Türkiye'nin Suriye'ye dönük harekatına ilişkin "Türkiye, İngiltere'de de terör örgütü sayılan PKK gibi gruplardan kaynaklanan bir tehdit altındaydı, halen öyle ve Türkiye'nin kendisini savunmak için bazen yapması gerekeni yapması zaruri" dedi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, dün Londra'da yapılan NATO Parlamenter Asamblesi’ndeki oturumda Türkiye'nin Suriye'ye dönük harekatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

The Times'ta yer alan habere göre Wallace, "Türkiye, İngiltere'de de terör örgütü sayılan PKK gibi gruplardan kaynaklanan bir tehdit altındaydı, halen öyle ve Türkiye'nin kendisini savunmak için bazen yapması gerekeni yapması zaruri" dedi.

Kendisine harekatın Birleşmiş Milletler ve NATO sözleşmelerine uygun olup olmadığının sorulması üzerine Wallace, "Bu, bu şekilde gelişmesini istemediğimiz bir durum. Ancak olan oldu ve biz bu süreçte insan haklarına riayet edilmesini temine çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız