birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 07.02.2019 09:17

İnşaat işçileri -23 derecede çalışıyor

Ardahan’da sabahın erken saatlerinde işbaşı yapan inşaat işçileri, dondurucu soğuktan korunmak için tenekeler için ateş yakarak ısınmaya çalışıyor. Hava sıcaklığının eksi 23 dereceyi gördüğü kentte işçiler, bir yandan çalışırken diğer yandan da dondurucu soğuklarla mücadele etmek zorunda kalıyor. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi’nin son açıkladığı rapora göre, yalnızca bu yılın ilk ayında en […]

İnşaat işçileri -23 derecede çalışıyor

Ardahan’da sabahın erken saatlerinde işbaşı yapan inşaat işçileri, dondurucu soğuktan korunmak için tenekeler için ateş yakarak ısınmaya çalışıyor. Hava sıcaklığının eksi 23 dereceyi gördüğü kentte işçiler, bir yandan çalışırken diğer yandan da dondurucu soğuklarla mücadele etmek zorunda kalıyor.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi’nin son açıkladığı rapora göre, yalnızca bu yılın ilk ayında en az 15 işçi barınma/ısınma sorunu nedeniyle yaşamını yitirdi. İşçiler, çalıştıkları ya da barındıkları işyerlerinde ısınmaya çalışırken sobadan sızan gazdan zehirlenerek ya da çıkan yangınlarda hayatını kaybetti. Raporda, sağlıklı koşullarda çalışmanın ve barınmanın temel bir hak olduğu vurgulandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız