birgün

17° AÇIK

TEKNOLOJİ 19.09.2019 12:54

Instagram'a yeni özellik

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Instagram’a bir çok kullanıcının merakla beklediği özellik geldi

Instagram'a yeni özellik

Dünyada en çok kullanıcıya sahip olan Instagram’a yeni güncelleme geldi. Instagram'ın yeni özelliği ile artık kullanıcılar, ileri tarihlere gönderi planlayabilecek.

Kişisel hesaplardan çok, sosyal medya uzmanlığı yapan kişilerin hoşuna gidecek güncelleme, Facebook'un Uluslararası Yayın Sözleşmesi (IBC) kapsamında açıklandı. Yeni özellik, tüm instagram kullanıcıları için kullanıma açıldı.

Instagram’da sayfa yöneticileri, içeriklerini zamanlamak için farklı yazılımlar kullanarak zamanlama işlemini gerçekleştiriyorlardı. Facebook ve benzeri sosyal medya sitelerinde olan bu özelliğin benzeri Instagram’a gelmesi sayesinde 3. Parti yazılımlara gerek kalmayacak.

Mark Zukerberg’in sahip olduğu Facebook’a bağlı olan Instagram’da içerik zamanlama özelliği şuan kullanılabilir durumda ancak özelliği Facebook’a bağlı olan içerik stüdyo uygulamasına üye olmanız gerekmekte.

Facebook İçerik Stüdyosuna üyelik işlemini tamamladıktan sonra, açılış sayfasında gönderi oluştur butonu ile gönderinizi oluşturabilir, zamanla seçeneğinde gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra istediğiniz tarih için gönderinizi planlayabilirsiniz.

Bu özellik şuan için sadece post gönderileri için kullanılabilir durumda, hikaye planlama özelliği için hala 3. Parti programlar kullanmak zorundasınız. Ancak Facebook ilerleyen dönemlerde hikaye planlamak içinde bir özellik yayınlayabilir.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız