birgün

2° PARÇALI BULUTLU

Instagram, DİSK Başkanı Çerkezoğlu’nun hesabını kalıcı olarak kapattı

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Instagram hesabının kalıcı olarak kapatıldığını duyurdu. Çerkezoğlu, geçen haftalarda da DİSK’in kurumsal hesabının kapatıldığını hatırlatarak, asgari ücret görüşmelerinin yapıldığı süreçte verilen kararları sorguladı.

ÇALIŞMA YAŞAMI 08.12.2022 14:47
Instagram, DİSK Başkanı Çerkezoğlu’nun hesabını kalıcı olarak kapattı DİSK
Abone Ol google-news

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, sosyal medya platformu Instagram’ın, kişisel hesabını ‘topluluk kurallarını ihlal ettiği’ gerekçesiyle kalıcı olarak kapattığını duyurdu. Çerkezoğlu, DİSK’in geçen haftalarda hesabının kapatıldığını hatırlatarak, “İşçi sınıfı açısından kritik bir dönemde hesaplarımıza toplamda bir haftaya yakın bir süre ‘sansür’ uygulamış durumdalar. İşçi sınıfı ve DİSK ile derdiniz ne” tepkisini gösterdi.

“İŞÇİ SINIFI VE DİSK İLE DERDİNİZ NE?”

Çerkezoğlu, Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, geçen haftalarda Instagram’ın, DİSK’in resmi hesabını da kapattığını hatırlattı. Çerkezoğlu, şunları kaydetti:

“Son iki haftada iki kez DİSK’in hesabını ‘topluluk kurallarına uymadığı’ iddiasıyla kapatan, sonra da özür dileyerek açan Instagram, bu kez de benim hesabımı kapattı. Yapılanın ‘hata’ olduğuna inanmak zorlaşıyor. Son iki haftada bizlere yönelik üç kapatma kararına dair Instagram bir açıklama borçludur. İşçi sınıfı açısından kritik bir dönemde hesaplarımıza toplamda bir haftaya yakın bir süre ‘sansür’ uygulamış durumdalar. İşçi sınıfı ve DİSK ile derdiniz ne?”

“BU KEYFİ KARAR İŞÇİ SINIFININ İLETİŞİM HAKKINA SALDIRIDIR”

Çerkezoğlu, yaptığı itiraza ret yanıtı aldıklarını belirterek, “Hesabım kalıcı olarak kapatılmış. Hangi topluluk kurallarına uymamışız, hangi gönderimizde bu kurallar ihlal edilmiş! Bu keyfi karar işçi sınıfının iletişim hakkına saldırıdır” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol