birgün

5° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.07.2019 10:21

Instagram ‘hesap uçurma’ politikasını değiştirdi

Popüler fotoğraf/video paylaşım servisi Instagram hesap silme politikasında değişiklik yaptığını duyurdu. Yeni politikaya göre, Instagram artık belli bir oranda kural ihlali yapan hesapları silmeye devam edecek ancak öncesinde kullanıcıyı uyaracak ve kural ihlallerinin devam etmesi halinde hesabı silecek. Kullanıcı bu sırada uyarı alan/alabilecek içeriklerini silme imkanına da kavuşacak. Veya sorunlu paylaşımını silmek istemiyorsa, diğer içeriklerini […]

Instagram ‘hesap uçurma’ politikasını değiştirdi

Popüler fotoğraf/video paylaşım servisi Instagram hesap silme politikasında değişiklik yaptığını duyurdu.

Yeni politikaya göre, Instagram artık belli bir oranda kural ihlali yapan hesapları silmeye devam edecek ancak öncesinde kullanıcıyı uyaracak ve kural ihlallerinin devam etmesi halinde hesabı silecek.

Kullanıcı bu sırada uyarı alan/alabilecek içeriklerini silme imkanına da kavuşacak. Veya sorunlu paylaşımını silmek istemiyorsa, diğer içeriklerini kopyalayıp saklamak için zaman bulmuş olacak.

Instagram’ın yasakladığı içerikler arasında, pornografi, terörizm, ırkçılık, saldırganlık, şiddet konusu da yer alıyor.

Yeni kurallarla beraber, Instagram daha fazla sayıda hesabı silmek üzere de yöneticilerini yetkilendirecek. Böylece artık Instagram’da çok daha fazla silinen hesapla karşılaşabileceğiz.

Bir diğer deyişle, Zuckerberg, Instagram kullanıcılarına biraz gözdağı da vermek istiyor.

Kaynak: Donanım Günlüğü

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız