Instagram'ın yeni özelliği tüm dünyada test edilmeye başlanacak

09.11.2019 17:54 TEKNOLOJİ

Geçtiğimiz aylarda beğeni gizleme özelliği üzerinde çalıştıklarını ve bu özelliğin bazı ülkelerde test edilmeye başlandığını duyuran Instagram, bu özelliği farklı ülkelerde de denemeye başlayacak.

Web Tekno'dan Uğurcan Dere'nin haberine göre, Birkaç ay önce Instagram, beğenilerin gizleneceğini belirten bir duyuru yapmıştı. Yapılan bu güncelleme ile artık atılan gönderilerdeki beğeniler yalnızca paylaşımı yapan kişiye gösterilecek ve bunun dışında kimse beğeni sayısını göremeyecek. Bu duyurunun üzerinden biraz zaman geçmesinden sonra Instagram, bildirim yerindeki 'takip' sekmesini de kaldırarak uygulamayı daha kişisel bir platform haline getirmişti. Şimdi ise Instagram'ın beğeni gizleme özelliği, farklı ülkelerde denenmeye başlayacak.

BEĞENİ GİZLEME ÖZELLİĞİ DÜNYAYA AÇILACAK

Instagram'ı daha kişisel bir platform haline getirmeyi amaçlayan güncelleme, şu anda 7 ülkede test ediliyor. Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda'da test edilen özellik, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nde de test edilmeye başlanacak ve şirketin bundan sonraki adımı, özelliği tüm dünya ülkelerinde test etmek olacak.

Özelliğin tam olarak bütün ABD eyaletlerinde test edilmeyeceğini belirten Instagram CEO'su Adam Mosseri, ülkenin yalnızca belirli eyaletlerinde bu özelliğin erişilebilir olacağını belirtti. Instagram'ın beğenileri gizleme girişiminden sonra Facebookda bu furyaya katılma kararı aldı ve beğenileri gizleme özelliğini Avustralya'da test etmeye başladı.

cukurda-defineci-avi-540867-1.