birgün

8° AÇIK

DÜNYA 23.09.2021 13:39

Interpol'ün aradığı Surinamlı siyasetçi, resmi futbol maçında oynadı

Interpol tarafından aranan Surinam Devlet Başkan Yardımcısı Ronnie Brunswijk, sahibi olduğu Moengotapoe takımıyla CONCACAF Şampiyonlar Ligi’nde kaptan olarak sahaya çıktı. Brunswijk 54 dakika sahada kalırken, takımı 6-0 mağlup oldu. Interpol’ün arama kararı nedeniyle Brunswijk, deplasmanda oynanacak rövanş maçında forma giyemeyecek.

Interpol'ün aradığı Surinamlı siyasetçi, resmi futbol maçında oynadı

Interpol tarafından aranan Surinam Devlet Başkan Yardımcısı Ronnie Brunswijk, resmi bir futbol müsabakasına çıktı.

CONCACAF Ligi’nde (Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler Futbol Konfederasyonu) Surinam ekibi Moengotapoe’nin sahasında Honduras temsilcisi CD Olimpia’yı ağırladığı maçta aynı zamanda kulübün sahibi de olan Surinam Başkan Yardımcısı Ronnie Brunswijk, sahaya kaptan olarak çıktı.

1961 doğumlu Ronnie Brunswijk, sahaya 61 numaralı forma ile çıktı. Aynı takımda forvet olarak oynayan oğlu Damian ile birlikte mücadele veren Brunswijk maça ilk 11’de başladı ve 54 dakika sahada kaldı.

GALİP GELEN RAKİP OYUNCULARA PARA VERDİ

Brunswijk’in sahibi olduğu Inter Moengotapoe, Olimpia karşısında sahadan 6-0 yenik ayrıldı.

Maçın ardından sosyal medyada paylaşılan görüntüler ise maçı farklı bir noktaya taşıdı. 6-0 kaybedilen maçın ardından CD Olimpia soyunma odasına giren Ronnie Brunswijk rakip takım oyuncularına nakit para dağıttı. Kameralara yansıyan o görüntülerin ardından Ronnie Brunswijk’in soyunma odasında Olimpia forması ile ayrıldığı görülüyor.

TEKNİK DİREKTÖR: KENDİSİ İSTEDİ, OYNATTIM

Inter Moengotapoe’nin teknik direktörü Jozef Joekoe’ye maçtan sonra kendisine sorulan “60 yaşındaki adamı neden oynattınız?” şeklindeki soruya, “Kendisi kulübün sahibi ve başkanı, 15-20 dakika oynamak istedi ben de kendisini oynattım” diye yanıt verdi.

İKİ HAPİS CEZASI ALMIŞTI

Ronnie Brunswijk, 1999 yılında uyuşturucu kaçakçılığı yüzünden Hollanda’da 8, ertesi yıl da Fransa’da 10 yıllık hapis cezaları almıştı. Surinam suçluları iade anlaşması yapmadığı için Brunswijk bu cezalardan kurtuldu.

2005’te parlamentoya giren Brunswijk, 2020’de başkan yardımcısı oldu. Interpol tarafından uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından arandığı için Surinam dışına çıkamayan Brunswijk, rövanş maçında oynayamayacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol