birgün

10° PARÇALI BULUTLU

‘İntihar değil organize cinayet’

GÜNCEL 25.09.2022 06:30
‘İntihar değil organize cinayet’ Barış Keve
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Malatya Akçadağ T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tek kişilik hücrede tutulan Barış Keve, 18 Eylül’de şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi. Keve’nin babası Bahattin Keve, oğlunun intihar ettiğine inanmadıklarını belirterek “Organize bir şekilde katledildi” dedi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Edirne’den Akçadağ Cezaevi’ne sevk edildikten 5 gün sonra yaşamını yitiren Keve’nin intihar ettiği ileri sürüldü. Keve’nin ön otopsi raporu ise aileye verilmedi. Otopsiye giren ağabeyi İlkkan Keve, kardeşinin boynunda izler olduğunu fakat boynunda kırık olmadığını aktardı. Oğlunun şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmesine dair konuşan baba Bahattin Keve, intihar iddiasına inanmadığını belirtti.

Oğlunun Van 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığını aktaran baba Keve, oğlunun en son eşiyle telefonda görüştüğünü ve durumunun iyi olduğunu ifade etti. Keve, “Oğlumun can güvenliğinin garantide olduğunu düşünüyordum. Olaydan sonra devlet bize şunu öğretti: Devletin adaletsizliği ve zulmü her yerdedir. Oğlumun intihar ettiğine inanmıyorum. Oğlum 3 ay Edirne’de cezaevinde kalıyordu neden intihar etmedi de Malatya’ya getirilip hücreye konulduğu 5’nci günde intihar etti? Oğlumun organize ve planlı bir şekilde katledildiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol