birgün

27° AÇIK

TEKNOLOJİ 16.12.2019 12:58

iPhone 12’nin fiyatı ne kadar olacak? iPhone 12 ne zaman tanıtılacak?

Dünya genelinde en pahalı teknolojik ürünleri satan Apple, iPhone 12'yi 2020 yılının eylül ayında tanıtacak. Peki, iPhone 12'nin fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 12’nin fiyatı ne kadar olacak? iPhone 12 ne zaman tanıtılacak?

Henüz piyasaya duyurulmayan ve hatta neredeyse 1 sene sonra tanıtılması beklenen iPhone 12 serisi için doğru açıklamalarıyla bilinen analist Ming-Chi Kuo paylaşımda bulundu.

iPhone 12 için, üzerinde bulunduracağı 5g modem nedeniyle fiyatların çok fazla yükseleceği konusunda dedikodular çıkmaya başlamıştı.

"50 dolarlık yükseliş olacak"

CNN Türk'ün haberine göre; Ming-Chi Kuo'nın açıklamasında, iPhone 11'lere göre 50 dolarlık bir yükselişin olacağını belirtti. Yani Apple yeni modellerde ciddi bir fiyat artışına gitmeyecek.

Apple CEO'u Tim Cook, iPhone 11 serisinin çıktığı sırada; maliyetleri olabildiği kadar düşük tutmaya çalıştıklarını ve bu sayede de iPhone 11'in iPhone XR'dan daha uygun fiyata çıktığını belirtmişti.

Şu ana göre resmi herhangi bir açıklama yapılmadı.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol