birgün

25° AÇIK

DÜNYA 10.08.2020 22:55

Irak Parlamentosu'nda Covid-19 alarmı: 53 milletvekilinin testi pozitif, 3'ünün durumu ağır

Irak Parlamentosu milletvekillerinden Bedir el-Ziyadi, 53 milletvekiline Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını ve 3'ünün de durumunun ağır olduğunu açıkladı

Irak Parlamentosu'nda Covid-19 alarmı: 53 milletvekilinin testi pozitif, 3'ünün durumu ağır

Irak Parlamentosu milletvekillerinden Bedir el-Ziyadi, 53 milletvekiline yeni tip koronavirüs (Covid-19) teşhisi konulduğunu söylerken, 3'ünün durumunun ağır olduğu aktardı. Bedir el-Ziyadi, parlamentonun Covid-19 salgını nedeniyle dünyadaki diğer parlamentolar gibi aktif olmadığını kaydetti.

Parlamentonun eylül ayının sonuna kadar 3 aylık tatilde olduğunu ifade eden el-Ziyadi, "Parlamentoda olağanüstü oturum yapma yetkisi başkanlığa ait. Çağrı olursa milletvekilleri oturuma katılmaya hazır" dedi.

Komisyon çalışmalarının devam ettiğini aktaran el-Ziyadi, "Oylamayı ve tartışmayı bekleyen önemli yasalar var. Oturum için hazırız" ifadelerini kullandı.

Irak'ta Güçler Birliği İttifakı Milletvekili ve aynı zamanda Yüksek Öğretim Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Geyda Kembeş, yeni tip Koronavirüs nedeniyle geçen ay hayatını kaybetmişti.

Irak Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre, ülkede Koronavirüs kaynaklı can kaybı 5 bin 392'ye çıktı.

Toplam vaka sayısının 150 bin 115'e çıktığı Irak'ta, 107 bin 755 hasta da iyileşti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız