birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 21.06.2020 22:06

Irak’ta bir asker hayatını kaybetti

Savunma Bakanlığı, ‘Pençe-Kaplan Operasyonu’ bölgesinde 22 yaşındaki asker Ertuğrul Köse'nin hayatını kaybettiğini duyurdu

Irak’ta bir asker hayatını kaybetti

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB), ‘Pençe-Kaplan Operasyonu’ bölgesinde çıkan çatışmada bir askerin hayatını kaybettiğini bildirildi.

MSB'den yapılan yazılı açıklamada, çıkan çatışmada yaralanan 22 yaşındaki piyada uzman onbaşı Ertuğrul Köse'nin kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiği belirtildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine yer verildi.

Ertuğrul Köse'nin yarın düzenlenecek törenin ardından İl Garnizon Şehitliği'ne defnedileceği bildirildi.

‘Pençe-Kaplan Operasyonu’, 17 Haziran'da Irak’ın kuzeyinde bulunan PKK’lilere karşı başlatılmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız