birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 12.07.2020 23:35

Irak’ta bir asker hayatını kaybetti

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Haftanin’de gerçekleştirilen Pençe-Kaplan Operasyonu’nu bölgesinde, Piyade Astsubay Ethem Demirci’nin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Irak’ta bir asker hayatını kaybetti

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Haftanin’de gerçekleştirilen Pençe-Kaplan Operasyonu’nu bölgesinde, bir askerin yaralandığını ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Yaşamını yitiren askerin Piyade Astsubay Ethem Demirci olduğu öğrenildi.

Bakanlık yaptığı açıklamada, “3 terörist etkisiz hale getirildi” derken, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız