Google Play Store
App Store

İran'da "İtimad" gazetesinde yer alan habere göre, Gilan eyaletinin Rızvanşehir ilçesinde 28 Haziran'dan bu yana mide bulantısı, baş ağrısı, kalp çarpıntısı gibi şikayetlerle hastanelere başvuranların sayısı 400'e yaklaştı. Yerel kaynaklar, zehirlenme vakalarının kanalizasyon suyunun içme suyuna karışmasından kaynaklandığını ifade ediyor.

Kaynak: AA
İran'da 10 günde yaklaşık 400 kişi zehirlendi
Fotoğraf: AA

İran'ın Gilan eyaletinde 10 gün içinde yaklaşık 400 kişinin henüz kaynağı belirlenemeyen bir nedenle zehirlendiği bildirildi.

İran'ın "İtimad" gazetesinin haberine göre, Gilan eyaletinin Rızvanşehir ilçesinde 28 Haziran'dan bu yana çok sayıda kişi mide bulantısı, baş ağrısı, kalp çarpıntısı gibi şikayetlerle hastanelere başvurdu.

Yerel kaynaklar, zehirlenme vakalarının kanalizasyon suyunun içme suyuna karışmasından kaynaklandığını ifade ediyor.

SU KİRLİLİĞİ OLABİLİR

Gilan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Muhammed Taki Aşubi de zehirlenmenin nedeninin su kirliliği olabileceğini ancak araştırmaların devam ettiğini söyledi.

Gazetenin ismini açıklamadığı bir kaynağın ifadesine göre, zehirlenme vakalarının ortaya çıktığı ilk günden bu yana 400 kişi zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurdu ve bu süreçte içme suyu test edildi ancak sonuçlar henüz açıklanmadı.