birgün

24° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 12.12.2019 15:46

İran'da 135 kişi 'şeytana tapma' suçlamasıyla gözaltına alındı

İran'da 135 kişi 'şeytana tapma' suçlamasıyla gözaltına alındı

İran'ın başkenti Tahran'a bağlı Demavend ilçesinde Başsavcı İbrahim Besabi, şeytana taptığı öne sürülen 135 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Tasnim Haber Ajansına konuşan Besabi, "Demavend'de üzerinde şeytana tapanlara mahsus sembollerin bulunduğu erkek ve kadınlardan oluşan 135 kişilik grup gözaltına alındı." dedi.

Gözaltına alınanlardan 7'sinin tutuklandığını, diğerlerinin ise şartlı tahliyeyle serbest bırakıldığını dile getiren Besabi, söz konusu kişilerle birlikte "dövme malzemesi, bıçak ve çeşitli hapların" ele geçirildiğini sözlerine ekledi.

Elborz eyaleti polisi de ekim ayında, Kereç kentinde şeytana tapanlara ait nesneleri satan 5 kişilik bir şebekenin gözaltına alındığını duyurmuştu. (AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız