birgün

13° SİSLİ

DÜNYA 19.07.2020 13:44

İran'da elektrik santralinde patlama

İran'ın İsfahan kentindeki bir elektrik santralinde patlama oldu. Patlamada herhangi bir can kaybı yaşanmadığı belirtildi.

İran'da elektrik santralinde patlama

İran'ın İsfahan eyaletinde bir elektrik santralinde patlama meydana geldi. Patlamada herhangi bir can kaybı yaşanmadığı belirtildi. İran'da Haziran'dan bu yana çeşitli tesislerde patlama ve yangınlar yaşandı.

IRNA haber ajansının haberine göre, İran'ın İsfahan eyaletindeki bir elektrik santralinde patlama meydana geldi.

İsfahan enerji şirketinin genel müdürü IRNA'ya yaptığı açıklamada, patlamanın İslamabad'daki santralde konuşlu bir transformatörün aşınması ve yıpranmasından kaynaklandığını açıkladı. Yetkili, patlamadan dolayı iki saat boyunca elektrik kesintisi yaşandığını belirtti.

Haziran ayı sonlarından bu yana İran'daki askeri, nükleer ve endüstriyel tesislerde çeşitli ölçekte patlama ve yangınlar meydana geldi. Patlamaların hiçbirinde can kaybı yaşanmadı. (AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız