birgün

5° AÇIK

İran'da, hasta olma korkusuyla 50 yıldan fazla süredir yıkanmayan adam hayatını kaybetti

İran'da, hasta olma korkusuyla 50 yıldan fazla süredir yıkanmadığı belirtilen 'Hacı Amca' lakaplı adam 94 yaşında hayatını kaybetti. Köylülerin çabasıyla yıllar sonra banyo yaptırılan adamın, birkaç ay sonra hastalandığı ifade edildi.

DÜNYA 25.10.2022 13:59
İran'da, hasta olma korkusuyla 50 yıldan fazla süredir yıkanmayan adam hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

İran'da Fars eyaletinin Feraşbend ilçesine bağlı Dejdah köyünde 'Hacı Amca' lakabıyla bilinen adam, 50 yılı aşkın süredir hasta olma korkusuyla banyo yapmıyor.

İran'ın resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, birkaç yıl önce köyün gençleri yaşlı adamı banyoya götürmek isteseler de başarılı olamamış. Yaşlı adamın başka bir zaman da yıkanması için yakındaki akarsuya götürülmek istendiğini fark edince arabadan atladığı ve kaçtığı anlatılıyor.

Hastalanmaktan korkması nedeniyle yıkanmaktan kaçınan yaşlı adama, köylülerin çabasıyla yıllar sonra banyo yaptırıldı. Ancak birkaç ay sonra hastalanan 94 yaşındaki adam hayatını kaybetti.

Zor tabiat şartlarına dayanıklılığı nedeniyle köylülerin saygısını kazanan yaşlı adamın hayatı boyunca evlilik yapmadığı da biliniyor. Köylülerin yaptığı kapısı olmayan bir barakada kalan yaşlı adamın, çöplerden yediği yiyeceklerle hayatını sürdürmesine rağmen yıllarca herhangi bir hastalığa yakalanmadığı öne sürüldü.

Söz konusu hayat tarzını seçme nedeni bilinmeyen yaşlı adamın ölmeden önce akli dengesinin yerinde olduğu, ülke ve dünyadaki güncel konulardan insanlardan duyduğu kadarıyla haberdar olduğu da iddia edildi.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol