birgün

11° PARÇALI BULUTLU

İran, Devrim Muhafızları Ordusu'nda görevli bir albayın Suriye’de öldürüldüğünü açıkladı

İran, Devrim Muhafızları Ordusu'nda görevli albay Davud Caferi’nin, Suriye'nin başkenti Şam'da yol kenarına yerleştirildiği iddia edilen bir bombanın patlaması sonucu öldürüldüğünü açıkladı. Açıklamada, bombanın İsrail tarafından cadde kenarına yerleştirildiği iddia edildi.

DÜNYA 23.11.2022 11:21
İran, Devrim Muhafızları Ordusu'nda görevli bir albayın Suriye’de öldürüldüğünü açıkladı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

İran, Devrim Muhafızları Ordusu’nda (DMO) görevli Albay Davud Caferi’nin Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında öldürüldüğünü duyurdu.

İran resmi ajansı İRNA’ya göre, DMO Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, albay Davud Caferi'nin “Salı sabahı Suriye'nin başkenti Şam yakınlarında yol kenarına yerleştirilen bombanın infilak etmesiyle" öldürüldüğü belirtildi.

Haberde, Albay Caferi’nin Devrim Muhafızları Ordusu Hava ve Uzay Kuvvetleri’nde görevli olduğu aktarıldı.

Caferi'nin Suriye’de 'danışman' sıfatıyla görev yaptığını savunan DMO, olayla ilgili İsrail’i suçlayarak, bombanın 'İsrail ajanları' tarafından cadde kenarına yerleştirildiğini ileri sürdü.

Açıklamada, Caferi’nin ne zaman ve nerede defnedileceğine dair bilginin ayrıca paylaşılacağı kaydedildi.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol