birgün

9° PARÇALI BULUTLU

İran hepimizin isyanı

GÜNCEL 28.09.2022 06:30
İran hepimizin isyanı Fotoğraf: sendika.org
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Ankara Üniversitesi Cebeci’deki Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İran’da öldürülen Mahsa Amini için yapılmak istenen eyleme Ülkücü faşistler saldırmaya çalıştı. Kadınlar, saldırı girişimine rağmen eylemi sürdürdü.

Üniversiteli kadınlar, Siyasal Bilgiler Fakültesi Akvaryum’da açıklama yapıp saçlarını kesti. Türkiye’deki kadınların da dinci gericiliğin saldırısı altında olduğu hatırlatılan eylemde “İran uzağımızda değil” denildi. Tarikatların isteğiyle İstanbul Sözleşmesi’nden çıkıldığını, devletin resmi makamlarınca nefret mitingleri örgütlendiğini ifade eden kadınlar, Mahsa Amini için çıkarılan isyanın bütün kadınların isyanı olduğunu söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol