birgün

10° PARÇALI BULUTLU

İran’ın Yunanistan Büyükelçiliğine molotof atıldı

Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan İran Büyükelçiliğine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce molotof kokteyli atıldı.

DÜNYA 25.09.2022 22:31
İran’ın Yunanistan Büyükelçiliğine molotof atıldı
Abone Ol google-news

İran’da 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin ahlak polisleri tarafından öldürülmesiyle patlak veren protestolar devam ederken, İran’ın yurtdışındaki diplomatik misyonları da Amini’nin ölümü nedeniyle hedef alınıyor.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan İran Büyükelçiliğine sabah erken saatlerde kimliği belirsiz kişilerce molotof kokteyli atıldı. Atina Polis Birliği tarafından yapılan açıklamada, saldırının büyükelçiliğin bulunduğu caddeye motosikletle gelen 2 kişi tarafından gerçekleştirildiği belirtilerek, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı.

Başkent Atina’daki Yunan kadın ve insan hakları dernekleri ve gruplarının destek verdiği protestolar devam ederken, molotoflu saldırının ardından büyükelçiliğin bulunduğu cadde güvenlik kordonu altına alındı. Caddenin öğleden sonra yeniden açılması ile protestocular büyükelçiliğin bulunduğu bölgede yeniden toplanmaya başladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol