İranlı iş insanına dehşeti yaşattılar: Gasp ettiler, darp edip bagaja kilitlediler

16.09.2019 12:55 GÜNCEL

İstanbul'da yaşayan İranlı iş insanı Alıreza Aghajanı Namını, Ankara'da önce kaçırıldı, sonra darp ve gasp edildi ve İstanbul'da otomobil bagajında terk edildi. Namını, havasızlıktan fenalaşmış bir halde polis tarafından bulundu. İş insanını gasp eden 4 kişiden 2'si jandarmanın çalışması yakalandı. Failler çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

OTOMOBİL BOZULDU DİYEREK TENHA BİR YERE ÇEKTİLER

İstanbul'da ticaretle uğraşan İranlı iş insanı Alıreza Aghajanı Namını, bazı işleri için Ankara'ya gitmek üzere lüks bir otomobil kiraladı. 2'si daha önce bir otomobil kiralama şirketinde çalışan 4 kişi, iş insanını 2 gün boyunca adım adım takip etti. Namını'nın Ankara'da kaldığı oteli tespit eden failler, 9 Eylül günü rezervasyon yaparak aynı otelde 1 gece kaldılar. İddialara göre, ertesi gün iş insanını arayan bir kişi, kiraladığı araçta teknik bir sorun yaşandığını söyleyerek aracı yeni bir araçla değiştireceklerini söyledi. Namını'nın kaldığı otelin önüne gelen bir kişi, kiralanan lüks otomobilin kaputunu açarak bir süre aracı inceledi. Aracın arızalı olduğunu ve arızanın giderilmesinin kısa süreceğini söyleyen kişi, Namını ile birlikte bir oto sanayi sitesine gitmeleri gerektiğini söyledi.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI, DARP EDİLEREK ARACA ZORLA BİNDİRİLDİ

Ankara'da bir oto sanayi sitesinin önüne geldiklerinde başka bir araçla 3 kişinin kendilerine doğru koştuklarını gören iş insanı, endişelendi ve çevrede bulunan bir iş yerine girerek saklanmaya çalıştı. 4 kişi, İranlı iş insanını sığındığı iş yerinden darp ederek ve ellerini bağlayarak zorla otomobile bindirdi.

TÜM PARASI GASP EDİLDİ

Zorla araca bindirilen iş insanı kendisini kaçıranlar tarafından önce tehdit edildi sonra tüm parası gasp edildi. Ankara'dan İstanbul'a kadar süren yolculuk esnasında İranlı iş insanının 5 bin dolar ile 3 bin lirasını gasp eden faillerin, Namını'dan banka hesaplarındaki paraları da istediği, ancak iş insanının 'hayır' cevabı üzerine darp edildiği öğrenildi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Alıreza Aghajanı Namını'nin ifadesi doğrultusunda harekete geçen Jandarma ekipleri 4 gaspçıdan 2'sini yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltı süreleri sonunda Nöbetçi Mahkeme'ye sevkedilen failler Rahmi Kırım ve Uğur Ağdaş tutuklandı. Namını'nın verdiği bilgiler doğrultusunda şüphe üzerine gözaltına alınan eski sekreteri Zhıla P. ile Orhan F. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.