birgün

19° HAFİF YAĞMUR

ARŞİV 27.09.2007 18:53

Irkçı klipe cevap da youtube'de

Türüt ve Şirin'in ırkçı şarkısına yapılan ırkçı klipe cevap olarak 'youtube' internet sitesine Hrant Dink'in fotoğrafının da olduğu bir klip gönderildi.. .

Ozan Arif takma adlı Arif Şirin"in sözlerini yazdığı ve İsmal Tü-rüt"ün bestelediği "Plan yapma plan" adlı ırkçı şarkı ve bu ırkçı şarkıya yapılan ve Hrant Dink cinayetinin tetikçisi O.S. ve azmettiricisi olduğu iddia edilen Yasin Hayal"in görüntülerinin yer aldığı ırkçı klibe cevap yine bu ırkçı klibin yayınlandığı ünlü internet sayfası www. youtube.com"dan geldi. Ardahanlı olduğu sanılan Z. Y. tarafından yapıldığı iddia edilen Türüt"e cevap isimli klip Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, İbrahim Kaypakkaya, Ahmet Kaya, Yılmaz Güney, Hasret Gültekin, Pir Sultan ve Hrant Dink resimlerinden oluşturulmuş ve altına "Vurulduk ey halkım unutma beni" türküsü döşenmiş. Klip "İsmail Türüt Ogün Samast"a Atatürkçüler"den Hediye" adıyla yayınlanmış ve http://it.youtube.com/watch?v=_NZbiBLmmbQ linkinden izlenebiliyor. Bu arada İsmail Türüt ve Arif Şirin"in şarkısı hakkında demokratik kamuoyunun tepkisi üzerine başlatılan soruşturma yavaş ilerliyor. Birçok demokratik kitle örgütü, siyasi parti ve örgüt Türüt ve Şirin"in bu ırkçı girişiminin cezalandırılması için açıklamalarını ve protestolarını sürdürüyorlar.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol