birgün

29° AÇIK

SPOR 11.11.2019 10:24

Irkçı saldırıya tepki gösterdi, oyundan atıldı!

Irkçı saldırıya tepki gösterdi, oyundan atıldı!

Shakhtar Donetsk'in kaptanı Taison, Dinamo Kiev taraftarının kendisine yönelik ırkçı tezahüratlarına tepki gösterdi, kırmızı kartla oyundan atıldı.

Goal Türkiye'nin aktardığı habere göre, Shakhtar'ın Dinamo Kiev'i 1-0 yendiği maçın 74. dakikasında gelişen bir kontratak sırasında Dinamo Kiev taraftarları, Taison'a yönelik ırkçı saldırıda bulundu.

Irkçı saldırıya tepki gösteren Taison, topu Kiev tribününe degaj attıktan sonra orta parmağını gösterdi, sonrasında gözyaşları içerisinde kaldı.

Bir dönem Beşiktaş forması da giyen takım arkadaşı Dentinho'nun da oldukça duygusal olduğu görüldü.

Bu esnada Dinamo Kievli futbolcular Taison'a sarılarak meslektaşlarına destek çıktı.

Bu olayın ardından hakem Mykola Balakin oyuncuları protokol gereği saha dışına aldı. Stadyumda anons yapıldıktan sonra oyuncular sahaya döndüler ve hakem 80. dakikada Taison'a kırmızı kart gösterdi.

Shakhtar Teknik Direktörü Luis Castro hakemin bu kararına tepki olarak müsabakanın ardından basın toplantısına çıkmadı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız