birgün

19° HAFİF YAĞMUR

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.11.2020 23:32

İşçi Dayanışma Derneği'nden Bakan Koca'ya: Biz işçiler evde kalamıyoruz

İşçi Dayanışma Derneği, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yurttaşlardan evde olduklarını gösteren fotoğraf ve videoları paylaşmalarını istemesine yanıt vererek, "Biz işçiler evde kalamıyoruz. Çünkü hükümet olarak zorunlu işler dışındaki işleri durdurmadınız!" dedi.

İşçi Dayanışma Derneği'nden Bakan Koca'ya: Biz işçiler evde kalamıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yurttaşlardan kısıtlamalara uyup evde kalmalarını ve evde olduklarını gösteren fotoğraf ile video paylaşmalarını istedi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından "biz evdeyiz" etiketiyle ve makamında çekilen fotoğrafıyla yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"En iyi tedbir evimizdir. Evde geçen zaman arttıkça salgınla mücadele gücümüz de artacak. Ben işimin başında olmak zorundayım. Sizden evde olduğunuzu gösteren fotoğraf ve videoları bekliyoruz."

İşçi Dayanışma Derneği, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bakan Koca'ya yanıt verdi.

Yapılan açıklamada, "Sağlık Bakanı @drfahrettinkoca evde kaldığımızı gösteren #bizevdeyiz fotoları istemiş. Biz işçiler evde kalamıyoruz. An itibariyle çalışırken fotomuz. Çünkü hükümet olarak zorunlu işler dışındaki işleri durdurmadınız! İscilere #ücretliizin vermediniz!" ifadelerini yer verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol