birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

ÇALIŞMA YAŞAMI 28.07.2021 09:11

İşçi sınıfının önderleri Kemal Türkler ve Kenan Budak mezarları başında anıldı

İşçi sınıfının önderleri Kemal Türkler ve Kenan Budak mezarları başında anıldı

HABER MERKEZİ

DİSK’in kurucusu ve Maden-İş Genel Başkanı Kemal Türkler faşist tetikçiler tarafından katledişinin 41’inci, İlerici Deri-İş Sendikası Genel Başkanı Kenan Budak katledilişinin 40’ıncı yıl dönümünde İstanbul Topkapı’da bulunan mezarları başında anıldı. Anmaya sendikalar, emek örgütleri ve siyasi partiler de katıldı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu yaptığı konuşmada “İşçi sınıfının yöneten olduğu bir Türkiye hedefiyle ilerliyoruz” dedi.

Çerkezoğlu şöyle konuştu: “Ülkemizin de dünyanın da zor bir dönemden geçtiğini söylemeliyiz. Türkiye’yi yöneten iktidarın emek düşmanlığıyla, işçi düşmanlığıyla, ırkçılıkla, şovenizmle, kadın düşmanlığıyla ayakta kalmaya çalıştığını görüyoruz. Bütün dünyada pandemi yaşandı fakat bunu en ağır şekilde geçiren ülkelerden biriyiz. Bütün bu pandemi sürecinde, 2 yıldır bütün önlemler, bütün destekler sermaye için hayata geçirildi. AKP bütünüyle tercihlerini sermaye ve şirketlerini korumak için hayata geçirdi. Böylesi bir dönemde Kemal Türkler’in emaneti olan DİSK bayrağını taşımak büyük bir onurdur. İşçi sınıfının yöneten olduğu bir Türkiye hedefiyle ilerliyoruz. Çünkü sürdürmeye çalıştıkları bu düzen çürümüştür. Bugün artık korunacak değil kurulacak bir demokrasiye ihtiyaç vardır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol