“İşçiler için daha adil bir Avrupa”

26.04.2019 14:17 ÇALIŞMA YAŞAMI
Belçika’nın başkenti Brüksel’de binlerce işçi, ücretlerin ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi talebiyle eylem düzenledi. Avrupa Sendikalar Konfederasyonu’nun (ETUC) çağrısı üzerine binlerce işçi Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu (AP) önünde bir araya geldi. “İşçiler için daha adil bir Avrupa” temalı protesto kapsamında göstericiler, AB kurumlarının bulunduğu Schuman Meydanı’na kadar yürüdü. Renkli kıyafetler giyen ve sendikalarını temsil eden flamalar taşıyan […]

Belçika’nın başkenti Brüksel’de binlerce işçi, ücretlerin ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi talebiyle eylem düzenledi.

Avrupa Sendikalar Konfederasyonu’nun (ETUC) çağrısı üzerine binlerce işçi Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu (AP) önünde bir araya geldi.

“İşçiler için daha adil bir Avrupa” temalı protesto kapsamında göstericiler, AB kurumlarının bulunduğu Schuman Meydanı’na kadar yürüdü.

Renkli kıyafetler giyen ve sendikalarını temsil eden flamalar taşıyan işçiler, “Daha yüksek ücret” ,”Daha iyi çalışma koşulları”, “Sosyal gelişim” yazılı pankartlar taşıdı.

AB’nin çalışanları ilgilendiren konulara öncelik vermesini talep işçiler, daha iyi çalışma koşulları ve ücretlerde artış çağrısında bulundu.

İşçiler, mayıs ayında yapılacak AP seçimlerine işçilerin sorunlarıyla ilgilenen siyasi partilere oy verilmesini istedi.