birgün

15° SİSLİ

ÇALIŞMA YAŞAMI 07.09.2020 07:55

İşçilerin evlerine giderek ailelerini tehdit ettiler

İşçilerin evlerine giderek ailelerini tehdit ettiler

Haber Merkezi

Patronlar işçilerin sendikalaşmasını engellemek için ellerinden geleni ardına koymuyor. Antep’teki Güven Boya İplik Fabrikası’nda sendikalı işçilerin zorla e-devlet şifrelerinin alındığı, hatta evlerine gidilerek ailelerinin tehdit edildiği iddia edildi. DİSK Tekstil, bugün işçilerle birlikte fabrika yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

DİSK Tekstil Antep Bölge Temsilcisi Mehmet Türkmen, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“İşçilerin sendikal haklarını tanımayan Güven Boya yönetimi; baskı, tehdit ve mobbing gibi yöntemlerle de yetinmiyor. Sendikamızdan istifa etmeyen işçilerin evlerine giderek ailelerine baskı yapıyor, aileleri fabrikadaki yakınlarını işten atmakla tehdit ediyorlar.”

“Artık söz bitti, sıra eylemde” diyen Türkmen, “Güven Boya yönetiminin işlediği suçlara, işçi ve sendika düşmanlığına dur demek için eylemlerimizi başlatıyoruz. 7 Eylül Pazartesi günü saat 12.30’da suç duyurusu ve basın açıklaması için Adliye önünde buluşuyoruz. İşçi ve emek dostlarını bekleriz” ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız