birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 05.11.2015 07:51

IŞİD’ci canlı bombaların yarısında Yeşil Kart var!

IŞİD’ci canlı bombaların yarısında Yeşil Kart var!
CAN UĞUR- canugur1987
BirGün, Emniyet’in listesinde yer alan IŞİD’ci 5 canlı bomba şüphelisinin de Yeşil Kart sahibi olduğunu ortaya çıkardı. Canlı bombalardan Savaş Yıldız’ın Yeşil Kart’a sahip olduğunu daha önce de belgelemiştik
Ankara Katliamı’nın ardından Emniyet tarafından kamuoyuyla paylaşılan canlı bomba listesinde yer alan 5 IŞİD’cinin Yeşil Kart sahibi olduğu ortaya çıktı. 5 canlı bomba şüphelisinin Yeşil Kartları hâlâ Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sisteminde aktif görünüyor. BirGün geçen hafta bir diğer canlı bomba şüphelisi Savaş Yıldız’ın yoksul yurttaşlara kamu hizmetlerinden yararlanmaları için verilen Yeşil Kart sahibi olduğunu belgesiyle ortaya koymuştu.
Canlı bombaya ‘hizmet’
Canlı bomba eylemi yapacağı şüphesiyle aranan IŞİD’cilerle ilgili güvenlik zafiyetleri bitmek bilmiyor. Devlet gerekli güvenlik önlemlerini almadığı için eleştirilirken, IŞİD’cilerin birçoğu devletin imkânlarından yararlanıyor. BirGün’ün ulaştığı bilgilere göre IŞİD’in Adıyaman grubundan olduğu belirtilen canlı bombacı 5 ismin Yeşil Kartı var ve hâlâ aktif. Ankara Katliamı sonrası yeni katliamlara girişecekleri şüphesiyle kamuoyuyla isimleri paylaşılan IŞİD’cilerden Mehmet İşik (1996), Mahmut Gazi Tatar (1991), Ersel Ocak (1994), Kasım Dere (1984) ve Kadir Gözükara (1992) Yeşil Kart’a sahipler. Devletin canlı bomba olabilecekleri gerekçesiyle arananlar listesinde yer alan 5 isim devletin imkânlarından yararlanıyor.
Israrla adım atılmıyor
BirGün’ün geçen hafta ortaya çıkardığı ve kamuoyunda geniş biçimde yankılanan haberlerine rağmen devlet herhangi bir adım atmadı. Canlı bomba Savaş Yıldız’ın Yeşil Kart sahibi olmasıyla ilgili haberimize karşın Yıldız’ın Yeşil Kartı hala aktif bulunuyor.
isid-ci-canli-bombalarin-yarisinda-yesil-kart-var-85795-1.isid-ci-canli-bombalarin-yarisinda-yesil-kart-var-85796-1.isid-ci-canli-bombalarin-yarisinda-yesil-kart-var-85797-1.isid-ci-canli-bombalarin-yarisinda-yesil-kart-var-85798-1.isid-ci-canli-bombalarin-yarisinda-yesil-kart-var-85799-1.isid-ci-canli-bombalarin-yarisinda-yesil-kart-var-85800-1.
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol