birgün

3° AZ BULUTLU

DÜNYA 19.08.2014 11:49

IŞİD'in PKK'li kadın korkusu

Peşmerge’nin ABD hava bombardımanı desteğinde Erbil ve Sincar çevresinde yaptığı operasyona PKK’li gerillalar da katıldı

IŞİD'in PKK'li kadın korkusu

Haftalardır Irak’ta terör estiren IŞİD militanları, PKK'lilerinde bölgeye gelmesi ve peşmergeyle işbirliği yapması sonucunda Rojava dışındaki bir bölgede ilk defa geriledi.

KADINLAR TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMEK İSTEMİYORLAR
Wall Street Journal’a konuşan bir PKK’li gerilla, çatışma halinde oldukları Radikal İslamcı örgütün en çok karşılarındaki kadın savaşçılardan korktuğunu şu sözlerle dile getirdi: “Kadınlar tarafından öldürülmekten çok korkuyorlar çünkü böyle bir durumda şehit olup cennete gidemeyeceklerini düşünüyorlar.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol