birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.10.2015 10:44

IŞİD paralarını Antep'te basıyormuş

IŞİD paralarını Antep'te basıyormuş

Geçtiğimiz aylarda kendi kontrolü altındaki bölgelerde geçerli olmak üzere para bastırdığını söyleyen IŞİD'in bu işlem için Gaziantep'te adeta bir darphane kurduğu ortaya çıktı. Yapılan operasyonda para baskı kalıpları ele geçirildiği, 6 kişinin de tutuklandığı belirtildi.

Cihan'daki habere göre, Şahinbey ilçesi Savcılı Mahallesi Türkmenler Caddesi üzerinde, IŞİD'in para basımı için kullandığı malzemeler bulundu. Olayla ilgili 6 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün şahısların araçlarında ve iş yerlerinde yaptığı aramalarda, IŞİD'in para basımında kullandığı 12 adet IŞİD para baskı kalıbı, 2 ayrı çeşit IŞİD parasının ön ve arka yüzüne ait 4 çeşit 56 adet para kalıbı, 4 adet para kesme kalıbı, 20 adet baskılara ait piston çubuğu ele geçirildi. Yakalanan 6 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız