birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.10.2015 10:44

IŞİD paralarını Antep'te basıyormuş

IŞİD paralarını Antep'te basıyormuş

Geçtiğimiz aylarda kendi kontrolü altındaki bölgelerde geçerli olmak üzere para bastırdığını söyleyen IŞİD'in bu işlem için Gaziantep'te adeta bir darphane kurduğu ortaya çıktı. Yapılan operasyonda para baskı kalıpları ele geçirildiği, 6 kişinin de tutuklandığı belirtildi.

Cihan'daki habere göre, Şahinbey ilçesi Savcılı Mahallesi Türkmenler Caddesi üzerinde, IŞİD'in para basımı için kullandığı malzemeler bulundu. Olayla ilgili 6 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün şahısların araçlarında ve iş yerlerinde yaptığı aramalarda, IŞİD'in para basımında kullandığı 12 adet IŞİD para baskı kalıbı, 2 ayrı çeşit IŞİD parasının ön ve arka yüzüne ait 4 çeşit 56 adet para kalıbı, 4 adet para kesme kalıbı, 20 adet baskılara ait piston çubuğu ele geçirildi. Yakalanan 6 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol