birgün

12° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 26.10.2020 13:57

'Işıklar yanıyor' iması: Habertürk yazarı Sevilay Yılman iddiaları yalanladı

AYM üyesinin 'Işıklar Yanıyor' paylaşımına destek veren Sevilay Yılman'ın Habertürk'teki işine son verildiği ileri sürüldü. Yılman ise sadece birkaç gün tatile çıktığını söyledi.

'Işıklar yanıyor' iması: Habertürk yazarı Sevilay Yılman iddiaları yalanladı


Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın iki hafta önce Türkiye gündemini sarsan ’ışıklar yanıyor’ paylaşımına sosyal medyadan ilk destek verenlerden biri Habertürk köşe yazarı Sevilay Yılman olmuştu.

Yılman, tweete ‘Mesaj derin, İnşallah hep böyle yanar bu ışıklar’ cevabı verince büyük tepki çekmişti, darbe imasına destek vermekle suçlanmıştı. Tweetini silse de, tepkiler devam etmişti, hatta Hürriyet yazarı Nedim Şener Habertürk canlı yayınında ‘buranın yazarı darbe imasına destek verdi’ demişti.

isiklar-yaniyor-imasi-haberturk-yazari-sevilay-yilman-in-isine-son-mu-verildi-797369-1.

Tüm bu yaşananlardan sonra Sevilay Yılman’ın haberturk.com’daki köşesi için yeni bir yazı kaleme almaması ve ekranda hiç boy göstermemesi dikkatlerden kaçmadı. Medyaradar’ın haberine göre, Habertürk’ün en tepe isminin, yani Turgay Ciner’in rahatsızlığıyla, Yılman’ın yazıları sona erdi.

Gazeteciler.com'a konuşan Sevilay Yılman ise iddaiların doğru olmadığını söyledi. Yılman, "Sadece birkaç gün izne çıktım. Yazılarıma tekrar başlıyorum" ifadelerini kullandı. Medya Radar'ın haberine de tepki gösteren Yılman, "Haber yaparken beni ya da kurumu aramaları, sormaları gerekirdi ama bunu yapmadılar. Bu nasıl bir habercilik anlayışıdır" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız