birgün

22° PARÇALI BULUTLU

İsimleri farklı pişkinlikleri aynı!

GÜNCEL 20.08.2022 06:30
İsimleri farklı pişkinlikleri aynı!
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Her gün en az bir kadın öldürülüyor, erkekler tarafından şiddete maruz bırakılıyor. Cezasızlıktan güç alan saldırganların isimleri farklı olsa da yaptıkları pişkin savunma hep aynı. Antalya’da boşandığı kadını yaralayan erkek “Öldürme kastım yoktu” derken; Adana’da kendisinden boşanan kadını öldüren erkek cinayeti kıskançlık nedeniyle işlediğini söyledi.

Antalya: Boşandığı Meral Fesli ile kadının 10 gün önce evlendiği Erden Fesli’yi yaralayan Abdurezzak Aydın, ilk duruşmadaki ifadesinde, öldürme kastının olmadığını öne sürdü. "Öldürmek isteseydim öldürürdüm, daha kesici aletler kullanabilirdim" diyen saldırganın 'Tasarlayarak öldürmeye teşebbüs' suçundan 40 yıla kadar hapsi istendi. Erden Fesli, saldırının ardından sanığın “Sizin kan kaybından ölmenizi bekleyeceğim” dediğini ifade etti. Meral Fesli ise vücudunda dikişlerin olduğunu ve sistematik tehditlere maruz bırakıldığını kaydetti. Tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Adana: Kendisinden boşanan 32 yaşındaki Şükriye Gür’ü öldüren Ümit Sevinç, hakim karşısına çıktı. Sevinç’in cinayetten 4 ay önce de evin kapısına dayandığı anlara ait kamera görüntüsü de delil olarak mahkemeye sunuldu. Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde Ümit Sevinç hakkında 'Kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Sevinç duruşmada, kıskançlık bahanesiyle öldürdüğünü söyledi. Duruşmanın ardından Gür ailesinin avukatı Sinan Tumlukolçu ise sanığın tahrik ya da iyi hal indirimi almaması gerektiğini vurguladı.

Öte yandan Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde, baraj kenarında bir kadının ağır yaralı bir şekilde bulunmasına ilişkin 2 şüpheli yakalandı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Sürgü Barajı kenarındaki yaralamaya ilişkin soruşturma başlattı. Ekipler, olaya ilişkin M.E. ile N.G’yi gözaltına aldı.

Sürgü Mahallesi Höyükoku mevki Sürgü Barajı kenarında bir kadının hareketsiz yattığı ihbarı üzerine bölgeye ekipler sevk edilmiş, 39 yaşındaki S.E’nin yaralandığı belirlenmişti.

Ağır yaralı kadın ambulansla Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol