birgün

5° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

İsmail Çataklı’dan FETÖ’den araması olan kardeşi hakkında yeni açıklama: İzne geldi, ifade verdi

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, hakkında FETÖ ihbarından arama kararı bulunduğu ortaya çıkan kardeşinin yılbaşı iznine gelerek ifade verdiğini açıkladı. Çataklı’nın kardeşi hakkındaki bilgiyi ortaya çıkaran CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, bir değil iki kardeşi hakkında FETÖ’den ihbar bulunduğunu öne sürdü. İki isim arasında ‘köstebek’ atışması da yaşanıyor.

GÜNCEL 29.12.2022 17:49
İsmail Çataklı’dan FETÖ’den araması olan kardeşi hakkında yeni açıklama: İzne geldi, ifade verdi
Abone Ol google-news

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, hakkında FETÖ ihbarı bulunan ve arandığı belirtilen kardeşinin yılbaşı iznine gelerek ifade verdiğini belirtti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın kardeşinin FETÖ’den arandığını açıklamış, Çataklı ise bu bilgiyi Özgür Özel sayesinde öğrenmişti.

Özgür Özel, bugün yaptığı yeni açıklamada da Çataklı’nın kardeşinin geçen yıl Çankırı’ya geldiğini duyurdu: “Aldığımız telefonlar İsmail Çataklı'nın araması olan kardeşinin geçen yıl Çankırı'ya geldiğini söylüyor.”

ÇATAKLI KIZDI: KÖSTEBEK ÖZGÜR

Özel’in bu açıklamasına yanıt veren Çataklı, kardeşi için, “Yılbaşı iznine geldi, savcılığa ifadesini verdi” dedi. Kardeşi hakkında FETÖ ihbarı bulunduğuna dair bilgiyi edinmesine vesile olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e kızan Çataklı, “Köstebek Özgür” ifadesini de kullandı.

Çataklı, kardeşleri hakkında 26 Aralık Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Biz yedi kardeşiz. Altısı yurt dışındaydı, biri dönüş yaptı, diğerlerinin en eskisi 34 yıl olmak üzere yurt dışındalar. 32 yıldır yurt dışında olan biriyle ilgili bir ihbar var. Gelir, herkes gibi adalete hesabını verir” demişti.

ÖZGÜR ÖZEL: KÖSTEBEĞİN ADINI ÖĞRENECEKSİN

Çataklı’nın, kardeşinin ifade verdiğine dair açıklamasına yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise şu ifadeleri kullandı:

Ne iftirası atmışım. Yılbaşı izni için gelmiş de, sen külahıma anlat onları... FETÖ firarisi kardeşin ben söylemesem ifade bile vermeyecekti. Siz hani konuşmuyordunuz, hani küstünüz, hani haberin bile yoktu? Köstebeğin de adını öğreneceksin ama şimdi değil...”

BİR DEĞİL İKİ KARDEŞİ HAKKINDA MI İHBAR VAR?

Öte yandan Özgür Özel, Çataklı’nın bir değil iki kardeşi hakkında FETÖ ihbarı bulunduğunu öne sürdü. Çataklı’nın geçen günlerde paylaştığı, “Yargı önünde sana hayatının en büyük bedelini ödeteceğim” tweetine yanıt veren Özel, “Belki de Çataklı'nın iki kardeşi hakkında dosya vardır. Ben söyleyince bakıp öğreniyor ya, bir baksın bakalım. Kayıp kardeşini bulma suçundan mı beni mahkemeye verecek İsmail Çataklı” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol