birgün

27° AZ BULUTLU

İsmail Çataklı'dan 'Suriyelilere maaş veriliyor' iddiasına yanıt

İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı, Suriyelilere para ve TOKİ'den ev verildiği, birçok hizmetten ücretsiz yararlandıkları gibi iddialara yanıt verdi. Çataklı, "Avrupa Birliği kişi başı 155 lira veriyor. Bin 200 lira verildiği iddiası yalan" dedi.

GÜNCEL 24.05.2022 14:17
İsmail Çataklı'dan 'Suriyelilere maaş veriliyor' iddiasına yanıt
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı, katıldığı bir televizyon programında Suriyeliler hakkındaki maaş ve ev iddialarını yanıtladı.

Türkiye'nin Suriyelilere herhangi bir maaş yardımında bulunmadığı belirten Çataklı, "Avrupa Birliği kişi başı 155 lira veriyor. Bin 200 lira verildiği iddiası yalan, yok öyle bir şey. 4 kişilik bir aileye verilen para 620 lira. Dolayısıyla Kızılay Kart üzerinden ihtiyaç sahibi Suriyelilere aktarılan bir kaynak var." dedi.

Türkiye'deki Suriyeli sayısının 3 milyon 700 bin olduğunu söyleyen Çataklı, "Türkiye'nin yüklendiği bir yük var ve bunun çözümünü tartışmaktan doğal bir şey yok. Buna kimse itiraz edemez ama buradan manipülatif sonuçlar elde etmeye karşıyız. Biz sorunun farkındayız, buna dönük çözüm planı ve stratejilerimiz de var.'' ifadelerini kullandı.

'TOKİ'DEN EV VERMİYORUZ'

Çataklı şunları söyledi:

"Hiç kimseye maaş vermiyoruz. Kimseye TOKİ'den ev vermiyoruz. Kimse ayrıcalıklı olarak sağlık kuruluşlarından yararlanmıyor. Bakanlığın bir öncelik sırası var. Bunun dışında kimsenin hastanelerden öncelikli olarak faydalanması mümkün değil."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol