birgün

23° AÇIK

MEDYA 14.08.2019 13:43

İsmail Saymaz: Bazı D&R'larda 'Şehvetiye Tarikatı' adlı kitabımın satılmadığını duyuyorum

İsmail Saymaz: Bazı D&R'larda 'Şehvetiye Tarikatı' adlı kitabımın satılmadığını duyuyorum


Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yeni çıkan ve sahte şeyhlerle ilgili olan 'Şehvetiye Tarikatı' adlı kitabının bazı D&R'larda satılmadığı duyumunu aldığını söyledi. Saymaz, "Umarım, bu bir hatadır. Umarım, bir yasaklama girişimi değildir" dedi.

Şehvetiye Tarikatı, kısa yoldan servet edinme hırsının ve bastırılmış cinsel arzuların dinî inançlar temelinde kışkırtılıp kullanıldığı 6 sahte şeyhi anlatıyor.

Saymaz'ın tarikat - cemaat ekseninde yazdığı kitabın D&R'larda satılmadığı kitabı soranlara da "İsmail Saymaz kitabı satmıyoruz" denildiği iddia edildi.

İddialara dair Twitter'dan açıklama yapan İsmail Saymaz şu ifadeleri kullandı:

"Bazı DR kitabevlerinde “Şehvetiye Tarikatı” adlı kitabımın satılmadığı, kitabı soranlara 'İsmail Saymaz kitabı satmıyoruz' yanıtı verildiği, 'stokta kalmadı' denildiğini duyuyorum. Umarım, bu bir hatadır. Umarım, bir yasaklama girişimi değildir."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız