birgün

26° PARÇALI BULUTLU

İsmail Saymaz: CHP, Erdoğdu ve Torun'dan istifalarını istedi

CHP yönetiminin İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun'un partiden istifa etmelerini istediği belirtildi.

GÜNCEL 28.06.2022 09:41
İsmail Saymaz: CHP, Erdoğdu ve Torun'dan istifalarını istedi
Abone Ol google-news

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun sosyal medyada paylaşılan telefon görüşmesi ardından kendisi ve eşi CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Tuba Torun'un istifa etmelerinin istendiği belirtildi.

halktv.com.tr'den İsmail Saymaz, bugünkü yazısında bir CHP genel başkan yardımcısının, Erdoğdu ile Torun'u arayarak istifa etmelerinin beklendiğini ilettiğini yazdı.

Saymaz konuştuğu CHP yöneticisinin, "Kendileri bu açıklamadan sonra ne yapmaları gerektiğini anlamıştır. Anlamadılarsa başka şeyler devreye girer. Kendilerine açık açık söylenir. Erdoğdu'nun eski eşi kapı kapı dolaşıp anlatıyordu." ifadelerini kullandığını aktardı.

ÖZTRAK DA DİLE GETİRMİŞTİ

Saymaz yazısında şu ifadelere yer verdi:

"CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve eşi CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Tuba Torun'un ses kayıtları CHP'yi harekete geçirdi.

Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası "Erdoğdu'nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz" dedi.

Öğrendiğim kadarıyla bir genel başkan yardımcısı, dün Erdoğdu ve Torun'u arayarak, partiden istifa etmelerinin beklendiğini iletti.

Bir CHP yöneticisi, şöyle dedi:

"Kendileri bu açıklamadan sonra ne yapmaları gerektiğini anlamıştır. Anlamadılarsa başka şeyler devreye girer. Kendilerine açık açık söylenir. Erdoğdu'nun eski eşi kapı kapı dolaşıp anlatıyordu."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol