birgün

15° AZ BULUTLU

MEDYA 09.04.2020 09:17

İsmail Saymaz'dan Mansur Yavaş'a Akit çağrısı

İsmail Saymaz'dan Mansur Yavaş'a Akit çağrısı

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV'de katıldığı programda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın koronavirus salgını nedeniyle basın organlarına dağıttığı sağlık kitleri ile ilgili konuştu.

Tüm basın organlarına gitmesine rağmen Akit gazetesine gitmeyen basın kitlerinin ardından gazetenin attığı "Mansur'u sevmeyen ölsün" sürmanşetine atıfta bulunan Saymaz, ironik bir dille şunları söyledi:

"Mansur Yavaş'ın iyi de yaptığı kötü de yaptığı şeyleri söylemeliyiz. Mansur Yavaş tüm gazetelere kit gönderirken, Akit Gazetesine göndermedi. Akit gazetesinin acilen dezenfekte edilmesi lazım, en çok mikrop orada, orada virüs olma ihtimali çok yüksek. Temizliğe önce Akit Gazetesi'nden başlamak lazım."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız