birgün

25° PARÇALI BULUTLU

İsmailağa cemaatinden mensuplarına ‘sosyal medya’ uyarısı

Liderleri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümünün ardından mensuplarını uyaran İsmailağa cemaati, “Sosyal medyada aleyhte değerlendirme ve yorumlara cevap vermekten kaçının” dedi.

GÜNCEL 24.06.2022 11:58
İsmailağa cemaatinden mensuplarına ‘sosyal medya’ uyarısı
Abone Ol google-news

İsmailağa cemaati, mensuplarına sosyal medya polemiklerine girmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

İsmailağacıların Twitter hesabından yapılan açıklamada, 93 yaşında ölen liderleri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun aleyhine yapılan paylaşımlara yanıt verilmemesi istendi.

Açıklamada şu sözler yer aldı:

"İçerisinde bulunduğumuz sürecin hassasiyeti sebebiyle Mahmud Efendi Hazretlerimiz ve cemaatimiz hakkında internet ve sosyal medyada yapılan aleyhte değerlendirme ve yorumlara cevap vermekten kaçınmaları tüm kardeşlerimizden ricamızdır."

ismailaga-cemaatinden-mensuplarina-sosyal-medya-uyarisi-1032829-1.

Mahmut Ustaosmanoğlu, geçtiğimiz gün böbrek yetmezliğinden tedavi gördüğü hastanede öldü. İsmailağacılar tarafından yapılan duyuruda, Ustaosmanoğlu’nun bugün Fatih’te yapılacak cenaze törenine kadınların gelmemesi istenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol