birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 09.03.2021 17:40

İspanya'da bir erkek, 8 Mart eylemindeki kadınlara saldırdı

İspanya’da bir erkek, Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen gösterilerde 5 kadına biber gazıyla saldırarak yaraladı.

İspanya'da bir erkek, 8 Mart eylemindeki kadınlara saldırdı

İspanya’nın Barcelona kentinde binlerce kadın, Dünya Kadınlar Günü için sokaklara döküldü.

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle katılım sayısının sınırlandırıldığı gösterilere 3 bin 500 kişi katıldı. İspanyol medyasında yer alan haberlere göre, gösterilerde bir adam, 5 kadına biber gazıyla saldırdı.

İHA'nın aktardığına göre kadınların ayakta tedavi olduğu ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, saldırganın polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Haberde ayrıca, saldırıdan önce failden güvenlik nedeniyle defalarca kez gösteriye yakın bölgeyi terk etmesi istendiği kaydedilerek, failin bu isteği reddettiği ve biber gazıyla göstericilere saldırdığı ifade edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol