birgün

28° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 26.05.2020 00:40

İspanya’da sağlık çalışanlarından koronavirüs protestosu

İspanya’da birçok hastaneden sağlık çalışanları halk sağlığına daha fazla önem verilmesi ve koşulların iyileştirilmesi için protesto düzenledi

İspanya’da sağlık çalışanlarından koronavirüs protestosu

Koronavirüs salgını ile mücadelede en önde yer alan sağlık çalışanları İspanya’da halk sağlığının daha fazla önemsenmesi ve kötü koşulların iyileştirilmesi amacıyla protesto düzenledi. Birçok hastaneden sağlıkçılar hastane önlerine çıkarak, ellerinde pankartlar taşıdı.

İspanya’nın başkenti Madrid’de bulunan Gregorio Maranon, La Paz, Octubre Hastanesi ve Barselona’da bulunan Severo Ochoa Hastanesi, çalışanları eyleme katıldı. Sağlıkçıların ellerinde taşıdığı bir pankarta ise “Biz yorulduk” yazdığı görüldü. Sağlık çalışanları, hükümetten halk sağlığına daha fazla önem verilmesini ve koşulların iyileştirilmesi talebinde bulundu.

ispanya-da-saglik-calisanlarindan-koronavirus-protestosu-735873-1.

Halkın da destek verdiği eylemde, sosyal mesafe kuralına uyulduğu ve maske takıldığı görüldü.

İSPANYA’DA SON DURUM

Öte yandan, İspanya Sağlık Bakanlığı, bugün koronavirüs verilerini güncelleyerek, can kaybını bin 918 kişi azalttı. Bakanlık, tarafından ülkede ki toplam koronavirüs vaka sayısı 235 bin 400, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 26 bin 834 olarak güncellendi.

ispanya-da-saglik-calisanlarindan-koronavirus-protestosu-735874-1.

ispanya-da-saglik-calisanlarindan-koronavirus-protestosu-735875-1.

ispanya-da-saglik-calisanlarindan-koronavirus-protestosu-735876-1.

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız