birgün

25° AZ BULUTLU

DÜNYA 29.11.2018 16:41

İspanya'da sağlık ve itfaiye çalışanlarından protesto

İspanya'da sağlık ve itfaiye çalışanlarından protesto

İspanya'nın Barselona şehrinde toplanan yüzlerce sağlık ve itfaiye çalışanı, daha iyi çalışma koşulları için gösteri düzenledi.

İspanya'nın Katalonya Özerk Bölgesi'nin Barselona şehrinde toplanan yüzlerce sağlık ve itfaiye çalışanı, daha iyi çalışma koşulları için protesto düzenledi.

Reuters'ın aktardığına göre, Barselona'da bulunan Katalonya Parlamento binasının ana girişi önünde toplanan protestocular, polis tarafından uzaklaştırıldı.

Beyaz önlüklü sağlık çalışanları, üzerinde "Daha az konuşma, daha fazla kaynak" yazılı pankartlar açtı.

Kahverengi koruyucu üniforma ve sarı kask giyen itfaiyeciler ise işaret fişekleri ve tahta bir haça bağlanmış temsili bir kuklayı yaktı.

Kuzeydoğu İspanyol bölgesindeki bir birincil sağlık çalışanları sendikası, gelecek hafta pazartesiden cumaya kadar sürmesi planlanan grev çağrısında bulundu.

ispanya-da-saglik-ve-itfaiye-calisanlarindan-protesto-536428-1.

ispanya-da-saglik-ve-itfaiye-calisanlarindan-protesto-536426-1.

ispanya-da-saglik-ve-itfaiye-calisanlarindan-protesto-536427-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız