birgün

21° AÇIK

DÜNYA 09.05.2021 23:57

İspanya'da sokağa çıkma yasağının sonlanmasıyla on binlerce kişi partilere hücum etti

İspanya'da sokağa çıkma yasağının sonlanmasıyla on binlerce kişi partilere hücum etti

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

İspanya'nın 17 bölgesinden 11'inde, sokağa çıkma yasağının gece 11'de kaldırılmasının ardından, yüzlerce insan plajlarda ve sokaklarda parti yaparken görüntülendi.

İspanya'da Covid-19 salgınını kontrol altına almak için 6 aydır sürdürülen sokağa çıkma yasağının sonlandırılmasını kutlamak için Barselona plajlarına ve Madrid sokaklarına taşan insanlar görüntüleri basında yer aldı.

CNN'in haberine göre, pek çok kişinin maskesiz bir şekilde sosyal mesafe kısıtlamalarını ihlal ettiği görüntülerden birinde, polis arabasının megafonla "6 kişiden fazla gruplar halinde toplanmak yasak, lütfen plajı terkedin" şeklinde anonslar yaptığı görülüyor.

100 bin kişide 198 vakanın görüldüğü İspanya nüfusunun yaklaşık yüzde 28'i tek doz, yüzde 12,6'sı ise çift doz aşılanmış durumda.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol