birgün

20° AÇIK

Isparta’daki elektrik kesintileri cezası: Abonelere 109 lira ödenecek

EPDK, Isparta'da şubat ayında kar yağışı sürerken yaşanan kesintiler için elektrik dağıtım şirketinin toplam 15 milyon 583 bin 459 lira tazminat ödemesine karar verdi. Mesken abonelerine 109 lira, diğer gruplara 1307 lira ödenecek. Kentteki kesinti sırasında 70 yaşındaki Ramazan Nazlı, vücudundaki donmalar nedeniyle hayatını kaybetmişti. Bölgedeki elektrik dağıtımını, Cengiz ve Koloğlu Grubu'nun elinde bulunan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. yapıyor.

GÜNCEL 26.05.2022 14:38
Isparta’daki elektrik kesintileri cezası: Abonelere 109 lira ödenecek
Abone Ol google-news

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Isparta'da kar yağışının yoğun olduğu şubat ayında yaşanan kesintiler için elektrik dağıtım şirketine toplam 15 milyon 583 bin 459 lira tazminat cezası verdi.

Karara göre meslek abonelerine 109 lira, diğer gruplara 1307 lira ödenecek.

Şirketlere doğrudan kesilen ceza ise 3 milyon 236 bin oldu.

Isparta'daki şubat ayında yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle bazı mahalle ve köylerde, ısınmadan aydınlanmaya birçok ihtiyaç giderilememişti.

Kentte kesinti sırasında 70 yaşındaki Ramazan Nazlı, birden fazla vücut bölgesinin donması nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Bölgedeki elektrik dağıtımını, 2013'te özelleştirmeden sonra Cengiz ve Koloğlu Grubu'nun elinde bulunan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. yapıyor.

Fotoğraf: Mehmet Cengiz (solda) ve Celal KoloğluFotoğraf: Mehmet Cengiz (solda) ve Celal Koloğlu

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol