birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 04.08.2021 01:55

Isparta ve Denizli'deki orman yangınları için askeri personel görevlendirildi

Milli Savunma Bakanlığı, valiliklerin talebi üzerine, Isparta ve Denizli'deki orman yangınlarına müdahale için askeri personel görevlendirildiğini duyurdu.

Isparta ve Denizli'deki orman yangınları için askeri personel görevlendirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, valiliklerin talebi üzerine, Isparta ve Denizli'deki orman yangınlarına müdahale için askeri personel görevlendirildiğini açıkladı.

MSB'nin konuya ilişkin paylaşımlarında şu ifadelere yer verildi:

"Denizli Valiliğinin talebi üzerine bölgede çıkan yangına müdahale etmek üzere 11’inci Komando Tugay Komutanlığımızdan iş makinaları ve personel görevlendirilmiştir."

"Isparta Valiliğinin talebi üzerine bölgedeki yangın söndürme faaliyetlerine destek için Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığımızdan itfaiye, arazöz, dozer, su tankeri ve arazi araçları ile personel görevlendirilmiştir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol