birgün

20° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 05.07.2021 14:26

İsrail askerleri bir Filistinliyi öldürdü

Batı Şeria'da İsrailli bir ırkçı grubun saldırısına uğrayan 21 yaşındaki Mohammed Hasan, İsrail askerleri tarafından öldürüldü.

İsrail askerleri bir Filistinliyi öldürdü

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Cumartesi gecesi Batı Şeria'da evini onarmaya çalışırken ırkçı saldırıya uğrayan Mohammed Hasan, kendisini savunmak istediği için İsrail'li askerler tarafından vuruldu. Tıbbi yardımın gelmesine engel olan askerler, 21 yaşındaki Filistinli gencin ölümüne sebep oldu.

İZLEMEKLE YETİNDİLER

Batı Şeria'nın Kusra beldesinde, saldırılar sonrası yıkılan evini komşularıyla birlikte onaran Mohammed Hasan, İsrailli bir grubun saldırısına uğradı. Zorla yerleşimle gelen Yahudi grubun taşlarla saldırdığı komşular kaçarken, Mohammed de evinin içine saklandı. Saldırıyı gören İsrail askerleri, olay mahalline gelirken, Hasan'ın evini taşlayan grubu izlemekle yetindi.

KENDİNİ SAVUNMAK İSTERKEN VURULDU

Kendisini evine kitleyen Hasan'ın etrafını saran saldırganlara Filistinli yurttaşların engel olmasını önlemek için askerler saldırganların etrafını sardı. Mohammed'in amcası Murad Abdelhamid Hassan'ın aktarımına göre, evin içerisinde kendisini savunmak isteyen 21 yaşındaki Filistinli genç, İsrailli askerlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti.

Göğsünden 3 kurşunla vurulan Mohammed Hasan, askerlerin tıbbi müdahaleye engel olması sebebiyle kan kaybından yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen doktor ve hemşireler, kimliklerini göstermelerine rağmen askerler tarafından engellendi. İsrail Savunma Bakanlığından saldırıya ilişkin bir açıklama gelmedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol