birgün

5° KAPALI

DÜNYA 21.02.2020 15:04

İsrail'de ilk koronavirüs vakası görüldü

İsrail Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk kez bir kişide koronavirüs tespit edildiğini duyurdu

İsrail'de ilk koronavirüs vakası görüldü

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs nedeniyle Japonya'da karantinaya alınan "Diamond Princess" yolcu gemisinden tahliyelerine izin verilen 11 İsrail vatandaşının özel uçakla ülkeye getirildiği belirtildi.

Söz konusu İsraillilerin başkent Tel Aviv yakınlarındaki Ramat Gan bölgesindeki bir hastanede karantina altına alındığı ifade edildi.

Açıklamada, yapılan testler sonucu ülkeye getirilenler arasından 1 kişide Koronavirüs tespit edildiği aktarıldı.

Bakanlığın duyurusuyla İsrail'de ilk Koronavirüs vakası kayıtlara geçti.

Diamond Princess yolcu gemisinde bulunan 15 İsrailliden 4'ünde koronavirüs tespit edilmiş ve bu kişiler Japonya'da tedavi altına alınmıştı. 4 İsraillinin tedavisine Japonya'da devam ediliyor.

Japonya'nın başkenti Tokyo yakınındaki Yokohama Limanı'na yanaşan yolcu gemisi, daha önce gemide seyahat eden Hong Konglu bir yolcuda Koronavirüs rastlanmasının ardından 4 Şubat'ta karantinaya alınmıştı.

(AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız